Mapy inspiracji

Nauka jako ekscytująca przygoda

Długo zastanawialiśmy się, jak wesprzeć dzieci w poszukiwaniach ich własnej drogi, tego, co je zafascynuje, zdobędzie ich serca, co będą chciały zgłębiać.

Zgodziliśmy się, że zależy nam bardzo na tym, aby nasze dzieci miały jak największy wybór, żeby dorośli nie tylko za nimi podążali, ale także aktywnie inspirowali do nauki, pomagali im rozpoznawać i badać ich własne zainteresowania oraz predyspozycje, jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami i rozumieniem świata. Doszliśmy do wniosku, że to, czego brakuje w dzisiejszym gąszczu informacji, to właśnie rzetelnych map – przeglądu i podania tego, co jest dostępne w świecie w sposób, który umożliwi świadome nawigowanie po morzu wiedzy.

Aktywnie tworzymy bazę dziedzin i zagadnień, które chcielibyśmy by były obecne w naszej szkole. Zbieramy nasze pomysły na aktywności – inspiracje, dzięki którym w interesujący sposób możemy przedstawić te zagadnienia, oraz gromadzimy źródła – ciekawe miejsca – czy to w internecie czy w świecie zewnętrznym, a także użyteczne pomoce i materiały. Tworząc je, wspieramy się m.in. pedagogiką Marii Montessori, obowiązującą podstawą programową, ale przede wszystkim naszą wiedzą i doświadczeniem zarówno jako nauczycieli, ale także po prostu jako dorosłych ludzi.

Jesteśmy dopiero na początku drogi, jednak już teraz widzimy, że dobre mapy są sercem owocnego procesu nauki. Naszym marzeniem jest udostępnienie tego, co tworzymy wszystkim zainteresowanym i dalsze wspólne rozwijanie tego projektu, niezależnie od naszej szkoły.

Wypełniając i wysyłając nam niniejszy formularz, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez organ prowadzący szkołę "Turkusowa Wieża" z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 47/10. W każdym czasie mogą Państwo odwołać zgodę na przetwarzanie danych, jak również uzyskać dostęp do danych lub je poprawić, wysyłając wiadomość e-mail na adres: [email protected] Podanie danych jest dobrowolne.

email marketing powered by FreshMail
 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

email marketing powered by FreshMail