Szkołę tworzy zespół ludzi o wspólnych wartościach

kierujących się przede wszystkim szacunkiem dla wolności i podmiotowości dzieci. Są wśród nas osoby z doświadczeniem zarówno z tradycyjnych/klasycznych placówek jak również z alternatywnych. Mamy ponad 4-letnie doświadczenie w prowadzeniu żłobka i przedszkola Zielona Wieża (www.zielonawieza.pl), doradzamy i wymieniamy się wiedzą z innymi alternatywnymi szkołami w Polsce i na świecie.

Do otwarcia własnej szkoły przygotowywaliśmy się od wielu lat.

Zaczęliśmy od zbudowania listy wartości, które są dla nas ważne, przejrzeliśmy dorobek wszystkich nowoczesnych nurtów pedagogicznych, każdy z nich rozkładając na czynniki pierwsze i wybierając te elementy, które dzieciom dają ciekawe, inspirujące środowisko, a nauczycielom pomagają stać się lepszymi towarzyszami dzieci. Opieramy się przede wszystkim na założeniach i praktykach Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication, NVC), edukacji demokratycznej oraz pedagogiki Marii Montessori.

Kolejnym krokiem było dla nas zapoznanie się z działaniem już istniejących szkół alternatywnych, czyli takich, które działają inaczej niż klasyczne. Przez ostatnie lata nawiązaliśmy kontakt lub odwiedziliśmy placówki tego typu z całego świata.
Na bazie zebranych doświadczeń stworzyliśmy wspomniany Żłobek i Przedszkole Zielona Wieża.

Dziś te doświadczenia wykorzystujemy do prowadzenia Turkusowej Wieży.

Wypełniając i wysyłając nam niniejszy formularz, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez organ prowadzący szkołę "Turkusowa Wieża" z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 47/10. W każdym czasie mogą Państwo odwołać zgodę na przetwarzanie danych, jak również uzyskać dostęp do danych lub je poprawić, wysyłając wiadomość e-mail na adres: [email protected] Podanie danych jest dobrowolne.

email marketing powered by FreshMail
 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

email marketing powered by FreshMail