Nasza działalność oparta jest na dwóch filarach:

I. Prowadzimy Niepubliczną Szkołę Podstawową, placówkę pod nadzorem kuratora oświaty.
W ramach Szkoły zapewniamy kompleksowe wsparcie dla dzieci, które realizują obowiązek szkolny w systemie edukacji domowej. Szkoła organizuje coroczne egzaminy dla dzieci, sprawdzające znajomość obowiązującej podstawy programowej.

II. Drugim filarem jest Centrum Spotkań.
Miejsce, gdzie dzieci spędzają czas i eksplorują świat. Dzieci mogą tam samodzielnie dokonywać wyborów, biorąc odpowiedzialność za swój rozwój. Centrum Spotkań to miejsce, gdzie dzieci spotykają dorosłych, którzy inspirują i zapraszają do różnych aktywności. Centrum spotkań to uczestnictwo w żywej, uczącej się społeczności, a nie w pozbawionej ducha „szkole.”

W praktyce większość dzieci korzysta z naszej propozycji w obydwu tych obszarach. Dzięki temu – łącząc wodę z ogniem – otrzymują świadectwo z niepublicznej szkoły podstawowej, osadzonej w polskim systemie edukacji, a jednocześnie spędzają czas w środowisku, które oferuje zdecydowanie więcej inspiracji i bardziej przyjazne warunki rozwoju niż szkolna ławka.

Możliwe jest również skorzystanie z indywidualnego tutoringu przez dzieci, które nie przebywają na co dzień w Centrum Spotkań.

W przeciwieństwie do Szkoły Centrum Spotkań nie działa w ramach systemu oświaty.